TechniSat DigiCorder ISIO S1 - exkluzivní HD multimediální přijímač

TechniSat DigiCorder ISIO S1 je high endový dvou tunerový FULL HD satelitní přijímač, který umožňuje příjem nejen SD, ale i HD kanálů a to jak v kompresi MPEG-2 tak i v kompresi MPEG-4/H.264. Přijímač je rovněž schopen zpracovávat signály v normě DVB-S2 a pracuje ve vysokém rozlišení 1920x1080p, 1920x1080i, 1280x720p, 720x576p, 720x576i.DigiCoder ISIO S1 má základní vlastnosti shodné jako Digit ISIO S1. Jsou zde však některé podstatné rozdíly, které si následně popíšeme.

Opět můžeme přijímač připojit k internetu a využívat jej i jako prohlížeč libovolných webových stránek, poslouchat internetová rádia apod. Přístroj se může připojit k portálu ISIO Live!, což je speciální stránka TechniSatu, kde firma představuje novinky ze svého portfolia a další služby.

Při připojení k internetu je možné využívat i novou technologii HbbTV, kterou už naplno provozuje několik německých programů a v ČR ji na programu ČT 24 testuje Česká televize. Přijímač umožňuje záznam programů na vestavěný pevný disk, flash disk (externí pevný disk připojený přes USB 2.0) nebo na SD/MMC kartu. Můžeme jeden program (i kódovaný) nahrávat a zároveň druhý sledovat nebo ho také nahrávat. Za určitých podmínek je možné nahrávat dva programy současně.

Samozřejmostí je, že přijímač splňuje energetické normy EU ohledně spotřeby přijímače v pohotovostním stavu, která je menší než 1W.
Přijímač je vybaven dekodérem Conax a dvěma sloty pro CI/CI+ moduly, do kterých můžeme vložit dekódovací modul pro příjem českých a slovenských programů ze satelitu.
Řešením je použití dvou modulů SMIT Irdeto, které již umožňují s novým firmwarem nahrávání.
V těchto modulech lze bez problémů používat karty Irdeto CS Link, Skylink. Rovněž karty ICE Skylink pracují v těchto modulech bez problémů.
Pokud máte dva moduly a osazeny oba tunery můžete nahrávat ze dvou transpondérů nezávisle a hlavně záznam je v dekódovaném tvaru! Toto lze označit jako za plnohodnotné využití tohoto přijímače. Jste tedy nezávislí na změnách OP klíčů operátorem.
To je největší výhoda oproti klasickým dvoutunerovým přijímačům značek Topfiled, Humax apod. Zde vám si stačí jen jedna karta a modul, ale nahrávky máte často v zakódovaném tvaru nebo částečně zakódovaném tvaru. V případě použití karet Irdeto Skylink nebo Irdeto CS Link máte na dekódování pouhých 26 hodin (tato hodnota nelze operátorem změnit), jinak o nahrávku přijdete.

Obraz i zvuk byl excelentní, tak jak bývá u TechniSatů dobrým zvykem. Přijímač umožňuje uložit do paměti maximálně 5000 televizních a radiových programů.
Přijímač je multimediální na rozdíl od starších HD přijímačů TechniSat. Přehrává "ts" soubory nahrané z Dreamboxu. Hravě si poradil i se spoustou dalších video formátů jako Xvid, DivX, avi, vob, mkv, mov, mp4 a wmv.

K dispozici je také funkce PIP (obraz v obraze).

Přijímač má i vestavěný OSD teletext s pamětí na 800 stran a pracuje i VBI teletext (využívající teletextový dekodér TV). České a slovenské znaky se zobrazují v pořádku, je funkční i diakritika na velkých písmenech.

České teletextové titulky jsou zobrazovány korektně, kontrola byla provedena na TXT titulcích na programech NGC a NGC Wild.

Na přístroji lze přehrát také mp3 audio soubory a fotografie ve formátu JPEG.

Přijímač je schopen se součastným firmwarem zpracovat AAC audio stopu (vyzkoušeno na programu TA3 na družici Amos).

V neposlední řadě je zapotřebí se zmínit o funkci ISIPRO, která je charakteristická pro produkty firmy TechniSat. Jedná se o automatickou aktualizaci kanálů na družici Astra 1 prostřednictvím kanálu ISIPRO, tuto aktualizaci je možné spustit i manuálně nebo ji úplně deaktivovat.

TechniSat DigiCorder ISIO S1 se díky připojení k síti stává skutečným multimediálním centrem zábavy. Snadno se dostanete i na sdílené složky ve vašem PC, pak můžete přehrávat video soubory, mp3 audio soubory a zobrazovat obrázky přímo na vaší televizi.

Přijímač můžete použít také jako prohlížeč libovolných internetových stran. Se zobrazováním českých znaků nebyl žádný problém, k dispozici je virtuální klávesnice včetně české znakové sady. Elegantnější je samozřejmě využití externí klávesnice. Pomocí přijímače se také dostaneme k seznamu internetových rádií.

Přístroj disponuje také funkcí Timeshift (časový posuv). V záznamech můžeme vytvářet záložky pro snadnější pozdější vyhledávání. K dispozici jsou také střihové funkce, tak jako tomu bylo u předešlé HD řady přijímačů TechniSat.


Závěr
TechniSat DigiCorder ISIO S1 je luxusní high endový přístroj pro příjem digitální televize ze satelitu, který nejen dobře vypadá a zapadne do vaší sestavy díky rozměrům HI-FI, ale můžeme ho využít jako multimediální centrum. Tradiční kvalita firmy TechniSat je vidět v obraze i slyšet ve zvuku. Zabudovaný pevný disk umožňuje okamžitý záznam a přehrávání vašich oblíbených programů. Velkou výhodou je přístup na celý internet i s pomocí USB klávesnice, dva tunery a progresivní technologie HbbTV.


Výrobek je nově zařazen do speciální exkluzivní edice TechniSat PremiumLine, kde je jeho prodej stanoven smluvními podmínkami mezi firmou TechniSat GmbH a partnerem TechniSat PremiumLine. Z tohoto důvodu nebudou přístroje dodávány koncovým zákazníkům prostřednictvím e-shopů.

Všechny přístroje, které jsou označeny jako PremiumLine můžete zakoupit u naší firmy v Praze. Přijímač TechniSat DigiCorder ISIO S1 je možné pořídit za cenu 17.549,- Kč.
Pro objednávku nás prosím kontaktujte na tel.: +420 222 950 949 nebo na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

 

(převzato na www.omko.cz)

 

Rychlý kontakt


Dollyservis spol. s r.o.

V Olšinách 2300/75
100 00  Praha 10


     +420 774 482 928
   info(at)dollyservis.cz

Anketa

Máte již inteligentní domácnost?

Kdo je online

Právě přítomno: 36 hostů a žádný člen

Free business joomla templates