videotelefony

Provádíme kompletní instalace domácích telefonů a videotelefonů. Nabízíme jednoduché komunikační zařízení a videovrátné i velké systémy s několika vchody. V nabídce máme jak klasické analogové systémy tak systémy digitální, které při vysoké kvalitě zobrazení a přenosů lépe využívají stávající domovní rozvody.

Domácí videotelefon (videovrátný) je pomocník, který Vám ušetří mnoho zbytečných pochůzek za účelem zjištění, kdo u Vás zazvonil, nebo kvůli otevření dveří návštěvníkovi. Zvláště v zimním, nebo deštivém období, kdy nebudete muset vůbec vyjít ven, abyste viděli kdo přišel a otevřeli mu dveře, stane se videotelefon Vaším nepostradatelným přítelem. V dnešní době jsou již domácí videotelefony standardní součástí projektů nových, nebo rekonstruovaných rodinných domů a velmi často se domácí videotelefony stávají i součástí starších domů, či bytů.

Domácí videotelefony jsou ale nejen pomocníci, kteří se postarají o Vaše pohodlí, jedná se také o výrazný bezpečnostní prvek každého objektu. Kdykoli se můžete podívat, co se děje před kamerou videotelefonu, aniž byste museli otevírat dveře, nebo vycházet z domu. Videotelefon je pomocník, díky kterému nejenže uvidíte kdo zazvonil u Vašich dveří, aniž byste je museli otevírat, nebo se dívat z okna, ale můžete s návštěvníkem i hovořit a pokud dveřní videotelefon tuto funkci podporuje (a naprostá většina videotelefonů ano), můžete k videotelefonu připojit i elektrický dveřní zámek a návštěvníkovi pak stiskem tlačítka otevřete dveře.
Dveřní videotelefon (videovrátný) v základním provedení sady obsahuje jednu venkovní a jednu vnitřní jednotku a napájecí zdroj. Vnitřní jednotka videotelefonu (monitor videotelefonu) obsahuje kromě elektronické části obrazovku (displej), mikrofon, reproduktor a ovládací tlačítka pro ovládání funkcí dveřního videotelefonu. Venkovní jednotka (kamera videotelefonu) obsahuje kameru, mikrofon, reproduktor, tlačítko zvonku a běžně také infračervené LED diody pro přisvícení, aby bylo možné použít domácí videotelefon i v noci. Světlo infračervených LED je pro lidské oko viditelné buď velmi slabě, nebo vůbec (záleží na emisním spektru použitých LED), nicméně pro kameru videotelefonu je toto světlo v infračerveném spektru viditelné velmi dobře.

Videotelefon - tedy vnitřní a venkovní jednotka videotelefonu se propojuje pomocí vícežilových kabelů a koaxiálního kabelu. Počet žil (jednotlivé vodiče v kabelu) je zpravidla 2 až 6 a tento kabel může sloužit jak pro přenos obrazu z kamery, tak i pro obousměrný přenos hlasu, zvonek a také pro napájení kamery z monitoru videotelefonu. Ve většině případů se ale využívá pro přenos obrazové složky koaxiální kabel 75Ω.
Videotelefon je běžně napájen pomocí síťového zdroje 230V a tento zdroj je většinou vně videotelefonu, buď jako běžný zásuvkový zdroj, nebo jako DIN zdroj na lištu (instaluje se do domácí elektro rozvodnice). Napájecí zdroj se připojuje vždy k vnitřní jednotce (monitoru) videotelefonu, vnější jednotka (kamera) videotelefonu je pak napájena přes zmíněný vícežilový propojovací kabel.

Na trhu jsou nejrůznější verze videotelefonů pro různé počty účastníků. Videotelefon může mít např.jednu kamerovou jednotku s více tlačítky zvonění (tablo pro více účastníků) a tato kamerová jednotka je připojená k více vnitřním jednotkám (pro více bytů). Nebo naopak může být více kamer připojeno k jedné vnitřní jednotce, toho se využívá pokud má dům, kde je videotelefon instalován více vchodů.

Pro úplnost je třeba dodat, že je možné použít také bezdrátový dveřní videotelefon. Bezdrátové videotelefony mají ale určitá omezení a negativní vlastnosti. Bohužel je potřeba si uvědomit, že volná přenosová pásma jsou již v současnosti velmi zatížená, takže rušení, zvláště v hustě obydlených lokalitách je velké a spolehlivost přenosů pak klesá.

 

Pro výměnu domácích telefonů na sídlištích a všude tam, kde dochází k ničení venkovních tabel, instalujeme antivandal provedení ze speciální slitiny oceli odolné proti poškození. Také je v dnešní době již možné provést v některých případech úpravu starších systémů domácích telefonů na nový systém videotelefonů za použití stávající kabeláže.

 

V systémech domácích telefonů využíváme kvalitní komponenty firem: Fermax, Tesla, Urmet a Commax

 

Rychlý kontakt


Dollyservis spol. s r.o.

V Olšinách 2300/75
100 00  Praha 10


     +420 774 482 928
   info(at)dollyservis.cz

Anketa

Máte již inteligentní domácnost?
Free business joomla templates