Kamerové systémy CCTV

Kamerové systémy CCTV jsou v poslední době nejrychleji rozvíjející oblastí v ochraně majetku. Kamerové systémy dodáváme jak pro malé instalace na rodinné domy až po komplexní ochranu velkých objektů - celé budovy od docházky, přes přístupový systém až po kamery s alarmem.

Tyto systémy jsou vhodné zejména jako podpora klasické EZS, v některých speciálních případech však může část úloh EZS přímo převzít. Vedle známých aplikací v obchodních domech slouží CCTV zejména v oblasti venkovních ochran ve spojení s perimetrickýmy prvky zabezpeční (IR závory, MW bariéry, Plotová ochrana, venkovní PIR detektory atp.)
Moderní systémy archivují záznam v digitální podobě na HDD. Z rekordéru je možné data vypálit na CD/DVD, státnout do PC pomocí USB nebo LAN/WAN.
Kamerové systémy slouží jako důležitá pasivní ochrana objektů, ke sledování technologických procesů nebo pohybu osob a vozidel.
Systémy CCTV rozdělujeme na tři podmnožiny - analogové, digitální a hybridní. Rozhodnutí jaký typ systému CCTV použít, předchází vždy důkladná prohlídka prostředí a způsobu instalace v dané lokalitě.

Výhody systému CCTV jsou především ve 24 hodinovém monitoringu střeženého prostoru, archivaci událostí, dálkovému dohledu a přesné lokalizaci místa narušení narušitelem. Návrhu kamerového systému je potřeba věnovat dostatečnou pozornost tak, aby výsledný efekt splňoval požadavky uživatele. Je nutno specifikovat cíle, které chceme instalací systému dosáhnout a v závislosti na nich, navrhneme jednotlivé kamery a jejich technické parametry.

Dnes velmi oblíbené a stále častěji vyžadovaná funkce kamerových systémů je dálkový dohled. Poskytuje možnost podívat se z jakéhokoli místa na světe na svůj kamerový systém. Nejčastěji je k dálkovému dohledu zapotřebí klientský software. Některá zařízení umožňují dálkový dohled také přes webový prohlížeč. Můžete v reálném čase sledovat, co se děje na firmě, v kanceláři, na chatě... kdykoli v době Vaší nepřítomnosti. Na základě přístupových práv, je možné i studovat záznam z jednotlivých kamer a celý systém vzdáleně ovládat, nastavovat atp.

Ke všem kamerovým systémům lze také připojit mikrofon pro nahrávání všech zvuků v monitorované místnosti. Mikrofony mohou být jak součástí kamer, tak skryté zařízení.
Přestože každé řešení je individuální, vždy dosáhneme velmi dobrého poměru cena/výkon.

 

 

Rychlý kontakt


Dollyservis spol. s r.o.

V Olšinách 2300/75
100 00  Praha 10


     +420 774 482 928
   info(at)dollyservis.cz

Anketa

Máte již inteligentní domácnost?
Free business joomla templates